Tarihçe

LUX 1882  tecrübesi uzun yıllara dayalıdır. Sektörde uzun yıllar öncü olarak yenilikçi adımlarla ilerlemekteyiz. Başarılarımızla ve bizi buraya getiren tüm insanlarla gurur duyuyoruz.

 • 1985

  Baz ürün gruplarımızla başladığımız yıllar.

  Şirketimizi kurduğumuz zamandı. Ülkemizdeki süregelen krizler nedeniyle, Ne kadar ileri gideceğimizi bilmiyorduk. Ancak esans sektörü sanayileşmede en önemli sektör olması nedeniyle, esans sektörüne çok inandık. Bizi Şirketi kurmaya iten şey, esans sektörü, belli bir kesimin elinde sanayiciye ürünleri, bu tedarikçilerin deposunda teslim ederken firmamız dağıtım kanalı kurarak, başka hiç kimsenin sağlamadığı bir hizmeti verebileceğimiz anlayışıydı.

 • 1990

  İlk depodan çıkıp, fabrika kurma yılları

  Aynı zamanda daha istikrarlı olduğumuzu ve genişlediğimizi fark ettik. Son depomuzun hacmini ciddi şekilde aştığımız için yeni bir depo ile fabrika inşaatı ve imalat sektörüne yatırım yapmaya başladık.

 • 2001

  Tanınma

  Bu zamana kadar sektörde iyi bilinen bir isim olduk. Sektörün önde gelen üyeleriydik. Sektördeki en büyük müşterilere özel imalatlar yaptık.

 • 2010

  Mersin S.Bölgede depo açıldı

  Batıda faaliyet gösteren şirketimiz devamında, doğu bölgesinde sanayicilere daha rahat hizmet için, Mersin bölgede depo açtı. Böylece ithalat ve ihracat kolay-hızlı olacaktı.

 • 2012

  İstanbul S.bölgede depo açıldı

  Türkiyede ekonomin merkezi olan İstanbulda 3000m2 s.bölge de depo yatırımı yaptık.

 • 2014

  Ankara S.Bölgede depo açıldı, İzmir’de fabrika yatırımı

  Ankara sanayi bölgesinde, anadolunun ekonomik merkezi ve başkentte depo açılışı yaptık. İzmir’de organize bölgede 2. fabrika yatırımı yaptık.

 • 2015

  LUX 1882 — değişik alanlarda yatırım dönemi

  Yolculuğumuz şirketimizi daha yükseğe çıkardı. Bilgi Teknolojisi, verileri analiz etme ve sunma şeklimizi tamamen değiştirdi. Yeni teknolojileri benimsedik ve müşterilerimizin en son analitikleri almasını sağladık. Geleceğe doğru ilerlerken, hizmetlerimizi güçlendirmek için yeni teknolojilerin tüm potansiyelinden yararlanarak büyüdük.

 • 2018

  Almanya Yeni İşbirlikleri

  Bu yıllarda, ALMANYA’da yeni bir takım beraberlikler kurarak, enerji sektörü kimyasallarını Türkiye’ye ithal edip, danışmanlığına başladık.

 • 2018

  Yurtdışı İhracatlarımız

  Bu zamana kadar türk sanayicisine ithalat yaparak yardımcı olurken, bu dönemde gelişen esans sektörü ürünlerinin ihracatını yapmaya başladık.

 • 2019

   

   

YASAL UYARI

Bu web sitesinde yayımlanan tüm yazılı ve görsel içerik T.C.5070 Sayılı* "Elektronik İmza Kanunu" kapsamında fikri ve sinai hakkı tescil edilmiştir. Ayrıca işbu program yapısal özellikleri bakımından TPE nezdince koruma altına alınmıştır. Yazılı izni olmaksızın sitedeki içeriklerden alıntılar yapılması içeriklerin kopyalanması,proje, kullanılan tema yada bu seminer modelinin kullanilması yasaktır. Grubumuz ihlallerden dogacak yasal haklarini saklı tutar. İhlaller halinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu Kanuna aykırı tavır sergileyen suç işlemiş ve ihlali olan kişi-sorumlular tespit edilerek ,3 ile 5 yıl hapis ve yüklü para cezasıyla yargılanıp ceza alabilmektedirler.

En Üste Git