İptal ve İade Politikası
İptal ve İade

Tüm ürünler sınırlı miktarda olup; satıcı firma siparişi tek taraflı iptal edebildiği gibi ürün fiyatını sevk etmeden değiştirme hakkına sahiptir.

Ürününüz size teslim edildikten sonra,ürünün mührünü açmadan, 7 gün içinde iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz mühürlü ve ambalajlı olarak satılmıştır, ambar size ulaştığında ürün ve/veya mühürün zarar görmüş olması durumunda, hemen kargo görevlisi ile birlikte ıslak imzalı tutanak ile zabıt alınız ve tarafımıza iletiniz. Aksi taktirde; ürün ve/veya mühürün sizin tarafından zarar gördüğünü kabul edersiniz. İade edeceğiniz ürün, aksesuarları ve hediye olarak verilen promosyonlu/kampanyalı ürünleriyle birlikte aynı anda, orijinal ambalajında iade edilmelidir. İade edeceğiniz ürün kurumsal fatura ile satın alınmışsa yani faturası şirket adına kesilmişse, iade ederken şirketinizin, düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmelidir. İadelerde,Kargo=nakliye ücreti tarafınızdan ödenerek, İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (size fatura edilmiş tutar dan/ ürün birim fiyatı + KDV ) kesilmelidir. İade Faturanızda ise; size kesilmiş faturamızın nosu + tarihi + üzerinde” iade faturasıdır” ibaresi olmalıdır.

Siparişinizi oluşturup ödeme işleminizi tamamladıktan sonra ürününüz belirlediğiniz ambara verilmektedir. Ambara verilmiş olan ürünü teslim almamanız, iade etmeniz veya iptal etmeniz durumunda,ürün/ler elimize ulaşıp,kalite departmanı onayıyla, iade işlemleri başlamaktadır . Şirketimiz ürün iade işlemlerinde; ambar nakliye tutarı, paketleme bedeli ve işçilik ,sipariş ödemenizden düşülerek ,kalan tutar, ürünümüz sağlam ve kusurlu olmadığı tespitinden sonra, bir sonraki ayın, ilk hafta Cuma günü;siparişinizi ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilir. İade ve iptal cayma hakkınızı firmamız tek taraflı kabul etmeyebilir, özel imalat olduğu kontrol edilecektir.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde, iade alınabilmesi için satın alınan ürünün mevcut ise orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma ve iade hakkını kullanması için, satıcı firmaya ürünü önceden aldığı gibi iade etmiş, mührünü kırmamış, ürünün içeriğinin aynı kaldığı tespiti sonrası, müşteri bilgilendirilmesi sonrası; ürün/ler elimize ulaşıp,kalite departmanı onayıyla,iade işlemleri başlamaktadır . şirketimiz ürün iade işlemlerinde;nakliye ve kargo tutarı, paketleme bedeli ve işçilik ,sipariş ödemenizden düşülerek ,kalan tutar, ürünümüz sağlan ve kusurlu olmadığı tespitinden sonra, bir sonraki ayın, ilk hafta Cuma günü;siparişinizi ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilir. Ancak özel imal edilmiş ürünlerde iade ve cayma hakkınız yoktur.

Tüketicinin satın almış olduğu ürünleri, yanlış ve hatalı kullanmasından kaynaklanan her türlü zarar sadece tüketicinin sorumluluğundadır. Müşteri satın aldığı ürünü nasıl tüketmesi gerektiğini tam öğrenip sipariş verdiğini kabul eder, bu nedenle ürünlerin hatalı kullanımından kaynaklı zarar veya reklamasyon faturası kesilemez. Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır: Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, (teknik ve kimyasal v.b. …) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler, Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler, Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler… Kargo firması tarafından, bize ulaştırılan ürünler iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir ve bu işlemin sonucunda e-posta aracılığıyla bilgilendirilirsiniz. Başvurunuz sırasında sorun yaşamanız durumunda 0850 441 9925 numaralı müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak da yardım alabilirsiniz.

YASAL UYARILAR

• Firmamız aracı kurum olup, ürünlerimiz logo etiketsiz ve mühürlü konulmuş üründür.

• Ürünlerin spektleri size ulaşmış olup, akabinde siparişiniz verilmiştir.

• Ambalajdan, üretimden ve personelden kaynaklı problemler, tüketiciyi ilgilendirmektedir.

• Ürünün minimum %5 fire oranı olabilir.

• Ürünlerin yoğunlukları farklı olduğundan,ortak ambalajda,kg hesapları farklı olabilir.

• Nakliye tüketici tarafından belirlendiğinden,nakliyeden kaynaklı problemler nakliye firmasının sorumluluğundadır.

• Siparişlerde verilen adres ve bilgiler, TÜKETİCİ SORUMLULUĞUNDA OLUP, şüpheli yada doğru değil ise,bilgileriniz emniyet mensupları ile paylaşılacaktır.

• Ürünler,kullanımı sırasında koruyucu ekipmanlar ile tüketilmelidir ve kullanılmalıdır.Zararınız durumunda, tüketici sorumludur.

• Amaç dışı kullanımlardan,tüketici sorumludur. Resimler temsilidir, değişkenlik gösterebilir.

• Ürünlerimiz araştırma ve geliştirme kullanımı amaçlıdır.

• Kullanımı öncesi karıştırınız,başka bir ürünle karışım yapıp kullanmayın, güneş ve sudan uzak tutunuz,nemli ve ışık almayan yerde koruyunuz,baret eldiven koruyucu elbise ve koruyucu gözlük kullanınız ten ile temas ettirmeyiniz.

• Tüm izinli olabilecek ürünlerin satışları için, kapasite raporu , izin belgesi..vb belge istenebilmektedir, tüketicinin basiretli olduğu düşünülerek gerekli evrakların var olduğunu beyan ettiği için, siparişler işleme alınmaktadır.

• Ürünler; doğru kullanım amaçlarından esinlenerek adlandırılmıştır.

• 18 Yaş altına satış yapılmamaktadır.
• Kredi kartı ile ödeme yapılan siparişlerde; Sorumluluk Kredi Kartı Sahibi/ Kredi Kartını kullanan kişi/ faturanın kesildiği kişi / ürünü teslim alan kişi sorumludur.

BİLGİLENDİRME : Sektörünüz ve ekipmanlarınızı görsel ve teknik olarak tam tanımlayamadığınız taktirde konu ile ilgili bilgi ve kullanım garantisi verilememektedir. Bu durumda sadece ürün tedariki sağlanabilir. Anlayışınız için teşekkürler.

TAAHHÜTÜM : Bu formu doldurarak, siteden tedarik edeceğim teknik ürünleri; ilaç, kozmetik, gıda, akaryakıt, ziraat, havuz, veterinerlik, yem vb.. canlı ile temas eden sektörlerde kullanmayacağımı beyan ederim. Ürünlerin amacı dışında ve yasadışı kullanımlardan, dolayı oluşabilecek, tüm sorunların sorumluluklarını kabul ederim. Satın aldığım ürünlerle ilgili, satışı yada kullanımında, perakendeci belgem ve yetki belgelerimin olduğunu beyan eder, ürün/ler in koruma, kullanım ve iade şartlarını da kabul ederim.

YASAL UYARI

Bu web sitesinde yayımlanan tüm yazılı ve görsel içerik T.C.5070 Sayılı* "Elektronik İmza Kanunu" kapsamında fikri ve sinai hakkı tescil edilmiştir. Ayrıca işbu program yapısal özellikleri bakımından TPE nezdince koruma altına alınmıştır. Yazılı izni olmaksızın sitedeki içeriklerden alıntılar yapılması içeriklerin kopyalanması,proje, kullanılan tema yada bu seminer modelinin kullanilması yasaktır. Grubumuz ihlallerden dogacak yasal haklarini saklı tutar. İhlaller halinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu Kanuna aykırı tavır sergileyen suç işlemiş ve ihlali olan kişi-sorumlular tespit edilerek ,3 ile 5 yıl hapis ve yüklü para cezasıyla yargılanıp ceza alabilmektedirler.

En Üste Git