Mesafeli Satış Sözleşmesi

27 Kasım 2014 Perşembe tarih ve 29188 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine göre düzenlenmiştir.

 
 

1. TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

1.1. SATICI (sözleşmede bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır)

Firma: esansaroma.com
Yetkili/Sahibi: Esans Aroma
Adresi:İZMİR
E-Posta: info@esansaroma.com
Telefon: 0850 441 43 76

1.2. ALICI (sözleşmede bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır)

Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:

İş bu ön bilgilendirme formunu kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli, varsa kargo ücretini ve vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.
Site ana sayfasındaki yasal uyarılar alıcıyı bağlamaktadır.Site içindeki ürün bilgileri ve uyraıları alıcıyı bağlar.sitenin altında bulunan iade iptal ve iade politikasını alıcı şartsız kabul eder.

2. TANIMLAR

İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.
BAKAN: Gümrük ve Ticaret Bakanı’nı,
BAKANLIK: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı,
KANUN: 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’u,
YÖNETMELİK: Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ni (RG:27.11.2014/29188)
HİZMET: Bir ücret veya menfaat karşılığında yapılan ya da yapılması taahhüt edilen mal sağlama dışındaki her türlü tüketici işleminin konusunu,
SATICI: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında tüketiciye mal sunan veya mal sunan adına veya hesabına hareket eden şirketi,
ALICI: Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiyi,
SİTE: SATICI’ya ait internet sitesini,
SİPARİŞ VEREN: Bir mal veya hizmeti SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden talep eden gerçek ya da tüzel kişiyi,
TARAFLAR: SATICI ve ALICI’yı,
SÖZLEŞME: SATICI ve ALICI arasında akdedilen işbu sözleşmeyi,
MAL: Alışverişe konu olan taşınır eşyayı ve elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanan yazılım, ses, görüntü ve benzeri gayri maddi malları ifade eder.

3. KONU

İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.
Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

4. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ

4.1. Malın /Ürün/Ürünlerin/ Hizmetin temel özelliklerini (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yayınlanmaktadır. Satıcı tarafından kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.
4.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar ,süreli ve değişebilir,satış fiyatıdır.İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.
4.3. Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri aşağıda gösterilmiştir.

ÜrünÜrün KoduAdetBirim FiyatıTutarı
     
Ara Toplam: 
Kargo Ücretini Alıcı Öder: 
KDV (%18): 
Toplam: 

4.4. . Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti sitede belirtilen 09/12/2020 tarihinde KDV Hariç 1000 TL üzeri olursa ,SATICI tarafından ödenecektir.

4.5. Ödeme yöntemi: Banka Havalesi/EFT

Kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız;
• Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının,taksit var ise, kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.
• Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
• Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

4.6. Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5. FATURA ve TESLİMAT BİLGİLERİ

5.1. Fatura Adresi:

5.2. Teslimat Adresi:

5.3. Faturanız; sipariş teslimatı sırasında ,belirtilen fatura adresine, ürün/ürünler ile birlikte teslim edilecektir. Teslimat, anlaşmalı kargo=ambar şirketi aracılığı ile, ALICI’nın yukarıda belirtilen teslimat adresine değil, 1000 tl üzeri Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir. Teslim anında TESLİMAT BİLGİLERİNDEKİ KİŞİNİN adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız siparişin teslimatını tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uy gun,şekilde,kargo=ambara teslim edilmesinden sorumludur.

5.4. Ürün sözleşme sipariş tarihinden itibaren minimum 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi,müşteri talep ettiği ambar=kargo anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir. Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma insiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.

Nakliye-kargo  tüketici tarafından belirlendiğinden, nakliye-kargo kaynaklı problemler ,nakliye – kargo firmasının sorumluluğundadır, firmamız taraf değildir. Kargo -nakliye ödemeleri konusunda, gönderici öder ibaresi yoksa, müşteri tarafından ödenir.

Kargo geldiğinde teslim almadan önce ;

1-Ürün geldiğinde kutusunu gözle muayene edin. Dış kutusunda hasar varsa, bunu kargo görevlisine göstererek kutuyu açmadan, fişi imzalamayacağınızı ve ürünü teslim almayacağınızı bildirin. Bu durumda kargo görevlisi çok büyük bir olasılıkla kutuyu açmanıza izin verecektir. Bu nedenle son derece dikkatli olmalısınız.

2- Ürünü aldığınızda, dair fişi imzaladığınızda, o fişte yer alan “ürünü eksiksiz, hasarsız teslim aldım” beyanını da kabul etmiş oluyorsunuz. Bu nedenle ürünü teslim almadan önce, mutlaka içini açıp bakmaya çalışın. Teslim alınan ürün müşteri sorumluluğundadır. Ürün size özel hazırlandığından, iade kapsamı dışına çıkar, ancak özel durumlarda, satışta, iade ve iptal politikası şartlarımız geçerlidir. Sebep göstermeden, Kargoya verilmiş olan ürünü teslim almamanız, iade etmeniz veya iptal etmeniz durumunda, sitemizdeki iptal iade formu doldurmanız şartı vardır. İade ürün/ler elimize ulaşmadan, kalite departmanı onaylamadan, ücret iadesi işlemleri başlamaktadır. Ücret iadesinde ise nakliye ve kargo tutarı, paketleme bedeli ve işçilik, sipariş ödemenizden düşülerek, kalan tutar, ürünümüz sağlan ve kusurlu olmadığı tespitinden sonra, bir sonraki ayın, ilk hafta Cuma günü siparişinizi ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilir. 

2- Kargo görevlisi açtırmak istemezse, kargo fişinin üzerine “ürün kontrol edilmeden teslim alınmıştır” ibaresini ekleyin. Ürünü teslim aldığınızda, kargo görevlisi gitmeden hızlıca açıp kontrol edin. Herhangi bir hasar varsa kargo görevlisiyle beraber “hasar tespit tutanağı” tutun ve kargo görevlisi ayrılmadan, fotosunu çekip, ürünü, taşımacı kişiye kendisine iade şeklinde teslim edin.

3-Eğer kargo görevlisi, hasarlı ürünü teslim almadan giderse, bağlı bulunduğu şubeye ulaşarak, kendisini şikâyet ederek durumu (ürünün hasarlı geldiğini, ancak kutuyu açmak için mecburen fişi imzaladığınızı) anlatın. Kargo şubesi yetkilisi bu durumda muhtemelen bir kargo görevlisi göndererek, hasar tespit tutanağı tutturup ürünü teslim aldıracaktır ancak bunu yapmazsa, ürünü satın aldığınız firmaya, durumu bildirin. Firma kargo firmasıyla temasa geçerek sorunu çözmeye çalışacaktır.

4-Kargo firması ürünü 3. Kişilere teslim ettiği zaman firmamız sorumlulukta taraf değildir.

6. GENEL HÜKÜMLER

6.1. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI’nın; Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından evvel, SATICI tarafından ALICI’ ya verilmesi gereken adresi, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatını, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
6.2. Sözleşme konusu her bir ürün,minumum 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI’ nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün ALICI’ya teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır. Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma insiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak alıcı kabul eder.
6.3. SATICI, Sözleşme konusu ürünü eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri, kullanım kılavuzları işin gereği olan bilgi ve belgeler ile teslim etmeyi, her türlü ayıptan arî olarak yasal mevzuat gereklerine göre sağlam, standartlara uygun bir şekilde işi doğruluk ve dürüstlük esasları dâhilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, işin ifası sırasında gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.Alıcı sited bulunan yasal uyarıları kabul eder.ürünleri amaç dışında kullanamaz. Ürünlerimiz araştırma ve geliştirme kullanımı amaçlıdır. Bazı ürünler; anlatımı amaçlı, doğru kullanım amaçlarından, esinlenerek marka ile adlandırılmış ve kodu kullanılsa da, sadece araştırma-geliştirme kullanım amaçlıdır. TİCARİ OLARAK BU ÜRÜNLERİ SATMAK YASAKTIR.ÜRÜNLER SON KULLANICI İÇİN AR-GE AMAÇLIDIR, S ATIŞI YAPILAMAZ.
6.4. SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek , eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
6.5. Ürününüz size teslim edildikten sonra,ürünün mührünü açmadan, 14 gün içinde iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz mühürlü ve ambalajlı olarak satılmıştır, kargo size ulaştığında ürün ve/veya mühürün zarar görmüş olması durumunda, hemen kargo görevlisi ile birlikte ıslak imzalı tutanak ile zabıt alınız ve tarafımıza iletiniz. Aksi taktirde; ürün ve/veya mühürün sizin tarafından zarar gördüğünü kabul edersiniz. İade edeceğiniz ürün, aksesuarları ve hediye olarak verilen promosyonlu/kampanyalı ürünleriyle birlikte aynı anda, orijinal ambalajında iade edilmelidir. İade edeceğiniz ürün kurumsal fatura ile satın alınmışsa yani faturası şirket adına kesilmişse, iade ederken şirketinizin, düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmelidir. İadelerde,Kargo=nakliye ücreti tarafınızdan ödenerek, İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (size fatura edilmiş tuta r dan/ ürün birim fiyatı + KDV ) kesilmelidir. İade Faturanızda ise; size kesilmiş faturamızın nosu + tarihi + üzerinde” iade faturasıdır” ibaresi olmalıdır.
Siparişinizi oluşturup ödeme işleminizi tamamladıktan sonra ürününüz kargoya verilmektedir. Kargoya verilmiş olan ürünü teslim almamanız, iade etmeniz veya iptal etmeniz durumunda,ürün/ler elimize ulaşıp,kalite departmanı onayıyla,iade işlemleri başlamaktadır . şirketimiz ürün iade işlemlerinde;nakliye ve kargo tutarı, paketleme bedeli ve işçilik ,sipariş ödemenizden düşülerek ,kalan tutar, ürün ümüz sağlan ve kusurlu olmadığı tespitinden sonra,birsonraki ayın, ilk hafta Cuma günü;siparişinizi ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilir.
Ürünlerin cayma hakkı dahilinde, iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma ve iade hakkını kullanması için, satıcı firmaya ürünü öceden aldığı gibi iade etmiş, mührünü kırmamış, ürünün içeriğinin aynı kaldığı tespiti sonrası, müşteri bilgilendirilmesi sonrası; ürün/ler elimize ulaşıp,kalite departmanı onayıyla,iade işlemleri başlamaktadır . şirketimiz ürün iade işlemlerinde;nakliye ve kargo tutarı, paketleme bedeli ve işçilik ,sipariş ödemenizden düşülerek ,kalan tutar, ürün ümüz sağlan ve kusurlu olmadığı tespitind en sonra,birsonraki ayın, ilk hafta Cuma günü;siparişinizi ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilir.
6.6. ALICI, Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşme’yi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
6.7. ALICI, Sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI’ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade edeceğini,satıcının uğradığı hertürlü zararı ödeceğini ,ihtara gerek kalmadan,şartsız kabul, beyan ve taahhüt eder.
6.8. SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI da siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini SATICI’dan talep etme hakkını haizdir.
ALICI tarafından siparişin iptal edilmesi halinde ,alıcı ürünü satıcıya tam ve eksiksiz ulaştırması sonrası,satıcı kontrol birimi onayladıktan sonra,müşteri sıraına göre, ALICI’nın nakit yada kredi kartı yaptığı ödemelerde, ürün tutarı, sağlam iade edilen ürün onayının bulunduğu ay içinde değil sonraki ayın ilk hafta Cuma günü,,sürede ,alıcının ödediği şekilde, içinde kendisine ödenir.ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 ile 3 haftayı bulabileceğini, bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI’nın hesaplarına yansıması halinin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
6.9. SATICININ, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla ALICI’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI, işbu sözleşmeyi kabul etmekle SATICI’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.Şikayet nedeni yapmayacağını alıcı kabul eder.
6.10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir.şirket ise,iade ve iptal koşullarımıza uygun iade yapılmalıdır.
6.11. ALICI ile sipariş esnasında kullanılan kredi kartı hamilinin aynı kişi olmaması veya ürünün ALICI’ya tesliminden evvel, siparişte kullanılan kredi kartına ilişkin güvenlik açığı tespit edilmesi halinde, SATICI, kredi kartı hamiline ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini yahut kart hamilinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna ilişkin yazıyı ibraz etmesini ALICI’dan talep edebilir. ALICI’nın talebe konu bilgi/belgeleri temin etmesine kadar geçecek sürede sipariş dondurulacak olup, mezkur taleplerin 24 saat içerisinde karşılanmaması halinde ise SATICI, siparişi iptal etme hakkını haizdir.
6.12. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, SATICI’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, SATICI’nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.
6.13. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ALICI’yı bağlayacaktır.
6.14. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesini ve bu site adını yazılı onayı almadan başka web sitelerinde namını bozacak iftira,karalama yapamaz..Tespiti durumnda alıcı manevi ve maddi tazminat ödeyeceğini kabul eder.örnek olarak, Sitenin satış şartları bellidir,kargoyu alıcı öder durumlarda, alıcı siparişlerde kargo/ambar kaynaklı ayıp yada itilaflarında ,sitemizi kötülemek amaçlı kullanamaz.alıcı site adını /şirketimizi hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) işlemlerinde bulunamaz.
6.15. SATICI’ya ait internet sitesinin üzerinden, SATICI’nın kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler ALICI’ya yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememekte ve Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır.
6.16. İşbu sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye, işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, SATICI’yı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, SATICI’nın üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
6.17. ALICI şu şartlarıda kabul ettiğini beyan etmiş olur: “Yukarıda belirtilen kredi kart bilgilerin doğru olduğunu,tüm hukuki sorumluluğun ve daha sonra itirazda bulunmayacağını, kart biligilerini yazan kişi kabul eder. Bu kredi kartın tüm sorumluluğunu,yukarıda fatura kesilen firma/kişi taşımaktadır.bu kart tan tahsilat yapılsa bile,olumsuz gelişmelerde, cezai maddeler alıcı ya uygulanacaktır. Yukarıdaki bilgilerin doğru olduğunu ve özgür irademle yazdığımı kabul ediyorum. Tedarikçi firmaya verdiğim, bu kredi kartından,cari hesap kapanıncaya kadar,istediği zaman ve miktarda, tahsilat ve ödeme alabilir. Kart bilgilerini bir kereye mahsus olarak vermedim.tüm borcum ,kapanıncaya kadar,limit olduğu sürece, kullanma yetkisini tedarikçime verdim. Tedarikçi firma, borçlarını, bu kart bilgileri ile başkasına olan borçlarını ödeyebilir, kısaca borçlarını temlik edebilir. böylece tarafıma makbuz vermesi yeterlidir.cari çalıştığım ile firmadan alacaklı olmam sorun teşkil etmez. Kart numarasının değişmesi,son kullanma tarihinin geçmesi,çalınması,kaybolması durumunda,gerekli yerlere yasal başvuru yapacağım, satıcı kurumun bu durumla ilişkilendirmeyeceğimi taahüt ederim . Önceden vermiş olduğum ödeme tarihinde,ödemenin iptalinin istenmesi veya ödenmemesi söz konusu değildir.”

7. CAYMA HAKKI

7.1. ALICI; mesafeli sözleşmenin mal satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.
7.2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,
a) 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
b) İade formu,
c) İade edilecek ürünlerin,mührü kırılmamış,ürün ambalajı bozulmamış, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
d) Ürününüz size teslim edildikten sonra,ürünün mührünü açmadan, 14 gün içinde iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz mühürlü ve ambalajlı olarak satılmıştır, kargo size ulaştığında ürün ve/veya mühürün zarar görmüş olması durumunda, hemen kargo görevlisi ile birlikte ıslak imzalı tutanak ile zabıt alınız ve tarafımıza iletiniz. Aksi taktirde; ürün ve/veya mühürün sizin tarafından zarar gördüğünü kabul edersiniz. İade edeceğiniz ürün, aksesuarları ve hediye olarak verilen promosyonlu/kampanyalı ürünleriyle birlikte aynı anda, orijinal ambalajında iade edilmelidir. İade edeceğiniz ürün kurumsal fatura ile satın alınmışsa yani faturası şirket adına kesilmişse, iade ederken şirketinizin, düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmelidir. İadelerde,Kargo=nakliye ücreti tarafınızdan ödenerek, İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (size fatura edilmiş tutar dan/ ürün birim fiyatı + KDV ) kesilmelidir. İade Faturanızda ise; size kesilmiş faturamızın nosu + tarihi + üzerinde” iade faturasıdır” ibaresi olmalıdır.
Siparişinizi oluşturup ödeme işleminizi tamamladıktan sonra ürününüz kargoya verilmektedir. Kargoya verilmiş olan ürünü teslim almamanız, iade etmeniz veya iptal etmeniz durumunda,ürün/ler elimize ulaşıp,kalite departmanı onayıyla,iade işlemleri başlamaktadır . şirketimiz ürün iade işlemlerinde;nakliye ve kargo tutarı, paketleme bedeli ve işçilik ,sipariş ödemenizden düşülerek ,kalan tutar, ürün ümüz sağlan ve kusurlu olmadığı tespitinden sonra,birsonraki ayın, ilk hafta Cuma günü;siparişinizi ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilir.
e) ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

8. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kişiye özel kimyasallar mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

9. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

10. YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazlar,şikayet edenin şahıs ve şirket olamsına göre değişir. Aşağıdaki kanunda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde satıcı şirket merkezi yerleşim yerinin bulunduğu tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılacaktır. Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır:
28/05/2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere:
a) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre değeri 2.320 TL’nin altında olan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine,
b) Değeri 2.320.-3.480 TL arasında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine,
c) Değeri 3.480 TL’nin üzerinde olan uyuşmazlıklarda Tüketici Mahkemelerine başvuru yapılmaktadır.
İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır.

Site ana sayfasındaki yasal uyarılar alıcıyı bağlamaktadır.Site içindeki ürün bilgileri ve uyarılar, alıcıyı bağlar.Alıcı ,Sitenin altında bulunan “ iade iptal ve iade politikasını” şartsız kabul eder.

11. YÜRÜRLÜK

Alıcı, site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde, işbu sözleşme maddeleri ve site içindeki uyarı ve metinleri tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.

SATICI: Esansaroma.com
ALICI:
TARİH:
 

YASAL UYARILAR

 • Firmamız aracı kurum olup,   ürünlerimiz logo etiketsiz ve mühürsüz konulmuştur, dökmedir.
 • Ürünlerin spektleri size ulaşmış olup, akabinde siparişiniz verilmiştir.
 • Ambalajdan, üretimden ve personelden kaynaklı problemler, tüketiciyi ilgilendirmektedir.
 • Ürünlerimiz,inceltici, tiner yada solvent olmayıp,isima benzerliği olabilir ve onların yerine kullanılmaz.
 • Tüm ürünler, teknik olup; ilaç, kozmetik, gıda, akaryakıt, ziraat, havuz, veterinerlik, yem …vb canlı ile temas eden sektöründe  kullanılamaz.
 • Her ürünün minimum %5 fire oranı olabilir.
 • Ürünlerin yoğunlukları farklı olup,kg hesapları farklı olabilir.
 • Teknik kimyasal ürünler olduğundan ateşle yaklaşmayınız, çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz.
 • Nakliye tüketici tarafından belirlendiğinden,nakliyeden kaynaklı problemler nakliye firmasının sorumluluğundadır.
 • Siparişlerde verilen adres ve bilgiler, TÜKETİCİ SORUMLULUĞUNDA OLUP, şüpheli yada doğru değil ise,bilgileriniz emniyet mensupları ile paylaşılacaktır.
 • Ürünler,kullanımı sırasında koruyucu ekipmanlar ile tüketilmelidir ve kullanılmalıdır.Zararınız durumunda, tüketici sorumludur.
 • Amaç dışı kullanımlardan,tüketici sorumludur. Resimler temsilidir, değişkenlik gösterebilir.
 • Ürünlerimiz araştırma ve geliştirme kullanımı amaçlıdır. Bazı ürünler; anlatımı amaçlı, doğru kullanım amaçlarından, esinlenerek marka ile  adlandırılmış ve kodu kullanılsa da, sadece araştırma-geliştirme kullanım amaçlıdır. TİCARİ OLARAK BU ÜRÜNLERİ SATMAK YASAKTIR.ÜRÜNLER SON KULLANICI İÇİN AR-GE AMAÇLIDIR, SATIŞI YAPILAMAZ.
 • Kullanımı öncesi karıştırınız,başka bir ürünle karışım yapıp kullanmayın, güneş ve sudan uzak tutunuz,nemli ve ışık almayan yerde koruyunuz, baret eldiven koruyucu elbise ve koruyucu gözlük kullanınız ten ile temas ettirmeyiniz.
 • Tüm izinli olabilecek, alkol, tiner…vb  grupların satışları için, kapasite raporu , izin belgesi..vb belge istenebilmektedir,   tüketicinin basiretli  olduğu düşünülerek  gerekli evrakların var olduğunu beyan ettiği için, siparişler  işleme alınmaktadır.
 • Ürünler; doğru kullanım amaçlarından esinlenerek adlandırılmıştır.
 • 18 Yaş altına satış yapılmamaktadır.
 • Ürünlerin ambalaj ve etiketleri tedarikçimize göre değişiklik gösterebilir. Müşteri ürün sipariş vererek bunları kabul etmiş sayılır.

YASAL UYARI

Bu web sitesinde yayımlanan tüm yazılı ve görsel içerik T.C.5070 Sayılı* "Elektronik İmza Kanunu" kapsamında fikri ve sinai hakkı tescil edilmiştir. Ayrıca işbu program yapısal özellikleri bakımından TPE nezdince koruma altına alınmıştır. Yazılı izni olmaksızın sitedeki içeriklerden alıntılar yapılması içeriklerin kopyalanması,proje, kullanılan tema yada bu seminer modelinin kullanilması yasaktır. Grubumuz ihlallerden dogacak yasal haklarini saklı tutar. İhlaller halinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu Kanuna aykırı tavır sergileyen suç işlemiş ve ihlali olan kişi-sorumlular tespit edilerek ,3 ile 5 yıl hapis ve yüklü para cezasıyla yargılanıp ceza alabilmektedirler.

En Üste Git